Polsko, chory kraju ciemnoty.

Na stronie tokfm.pl opublikowano właśnie artykuł mówiący o pracach nad ustawą (w praktyce) antyaborcyjną, skleconą przez chore z nienawiści do wszystkiego co nie-chrześcijańskie umysły posłów z ugrupowania SP.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12644096,Az_80_poslow_PO_glosowalo_za_lub_nie_glosowalo_wcale.html

Zamiast kraj cywilizować, cofamy się w dziedzinie praw obywatelskich. O prawie aborcyjnym decydują w tym kraju ludzie którzy posiadają najwyraźniej zerową wiedzę z dziedziny biologii, siedzą pod pantoflem kleru i są zaślepieni ideologią chrześcijańską. Do takich argumenty i rzetelna analiza naukowa faktów, nie trafiają.
Wydawałoby się że w XXI wieku ludzie powinni odejść od zabobonu i przesądów, dążyć ku ideom humanizmu. Naszym szanownym posłom wydaje się że bronią czegoś ważnego i bronić tego zamierzają za cenę narzucania kagańca kobietom i sprowadzanie ich do roli inkubatorów. Kobieta w ciąży automatycznie staje się dla nich jednostka ubezwłasnowolnioną. Zygota, płód, dziecko – nie są jej, one są państwowe oraz kościelne, bo to państwo i kościół decydują co ma się z nimi dziać do porodu. Po porodzie państwo umywa ręce od odpowiedzialności, co nie znaczy że przestaje się dzieckiem interesować. Kościół natomiast swoje zainteresowanie potęguje. Indoktrynacja religijna w tym kraju odbywa się już od przedszkola. A potem wiadomo, lizanie kolan.

Nie dziwi mnie że przeszczep z PO, Duda wybrał nie stawienie się na głosowaniu, bo to żaden liberał, tylko kolejny przedstawiciel ciemnogrodu, którego do Ruchu Palikota zagnały interesy. Nie dziwi mnie że frakcja skrajnie prawicowa w PO głosowała za przyjęciem projektu, bo oni wszyscy są po jednych pieniądzach z PiS. Natomiast niezwykle mnie wpienia to że 64 posłów którzy mogli coś zmienić, nie stawiło się na głosowaniu, lub wstrzymało się od głosu co w moim słowniku oznacza “nie mam jaj by głosować w zgodzie ze swoimi poglądami”. Wśród nich Tusk, Sikorski. Wygodnie tak, Panie premierze… nie trzeba będzie się tłumaczyć z decyzji ani wyborcom, ani klerowi, u którego popadł Pan ostatnio w niełaskę.

Współczuję wszystkim kobietom że muszą żyć w mizoginistycznym państwie wyznaniowym. Nawet tym, którym wydaje się, że taki porządek rzeczy jest właściwy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s